Císařův pekař (1951) – přehrát přes internet

Přehrajte si přes internet klasickou českou pohádku Císařův pekař. Tuto opravdu klasickou a zlidovělou pohádku z roku 1951 od režiséra Ondřeje Fryče si můžete pustit naprosto pohodlně a na pouhé jedno kliknutí myši. Přímo zde na tomto webu jsme jí pro vás připravili online ke shlédnutí ve výborně kvalitě. I přes tu spoustu let zůstává Císařův pekař stále skvělou a zábavnou pohádkou.

Císařův pekař a Pekařův císař je dvojice opravdu skvělých českých filmů, které právem patří k tomu nejlepšímu co u nás bylo natočeno. Skvělý čeští herci v čele s Janem Werichem ze sebe vydali opravdu jenom to nejlepší, aby nás vytvořili opravdu nezapomenutelný film. Císařův pekař je prvním z filmů. Těžko o něm hovořit jenom jako o pohádce, protože je zde spousta humoru, takže by se snímek klidně dal označit i za komedii. Ale nepředbíhejme a pojďme se trochu blíže podívat na příběh filmu.

Všechno se to odehrává v století šestnáctém na dvoře císaře Rudolfa II. Stárnoucí vládce se čím dál více utápí ve svých soukromých vrtoších a zábavách a životní podmínky běžného lidu ho moc netrápí. Naopak se opájí uměním, vědou i touhou po někdy až nesmyslných vynálezech a vylepšovačích. Dvořané, rádci a alchymisti mají krále doslova v hrsti. Hlavně takový alchymista Kelly si s králem doslova hraje, když ho přesvědčuje, že pro něj vymyslel elixír mládí.

Mezitím lid trpí a královský pekař Matěj je zavřen do šatlavy, za to že rozdal několik bochníků chleba lidem. Jenže to má ještě jednu pikantní souvislost a to, že Matěj jakoby z oka vypadl císaři. Nakonec tedy dojde k záměně obou mužů a Matěj se může pustit do toho správného vládnutí. Přitom se mu dokonce podaří najít způsob jak přivést k životu bájného Golema, o což se sám císař a jeho alchymisté pokoušeli opravdu dlouhou dobu. Z toho bude ještě pořádná taškařice.

A jak to celé dopadne? To už se dozvíte v samotném filmu a jeho druhé části. My vám přejeme ať se u snímku dobře bavíte a strávíte u něj opravdu příjemné chvíle. U tak povedeného až klasického filmu to jistě nebude problém. Císařův pekař (1951) je tady pro vás připraven online ke shlédnutí. U nás si ho přehrajete pohodlně a jednoduše.