Princezna se zlatou hvězdou (1959) – přehrát přes internet

Přehrajte si zdarma přes internet dnes už klasickou českou pohádku Princezna se zlatou hvězdou z roku 1959. Přímo zde na této webové stránce jsme pro vás připravili tuto velmi tradiční českou pohádku, která nesmí alespoň jednou do roka chybět ve vysílacím schématu českých televizí. Tuto velmi známou pohádku o krásné princezně Ladě maskované v myších kožíšku natočil režisér Martin Fryč.

Pohádka Princezna se zlatou hvězdou asi nepotřebuje nějak důkladněji představovat, protože se jedná z dnešního pohledu už opravdu o nesmrtelnou klasiku. Skvělý čeští herce, krásné prostředí ale i vlídný pohádkový příběh dělají z této pohádky opravdový zlatý klenot naší kinematografie. Na dobrou pohádku by si navíc měl člověk udělat čas po celý rok, takže rozhodně moc dlouho neváhejte a pojďte si právě tuto pustit třeba hned teď.

Příběh pohádky se odehrává v jednom šťastném království, kde vládl jeden tuze hodný král. Ten byl dokonce až tak hodný, že se ho nikdo nebál. A tak si sousední král brutální Kazisvět umanul, že připojí ke svému panství i jeho království. Navíc má plán jak to udělat bez použití zbraní. Vždyť přeci krásná dcera krále princezna Lada je právě ve věku na vdávání. Stačí tak trochu pohrozit a král si je jistý, že dostane princeznu i království.

Naštěstí je tu hodná chůva, která princezně poradí, aby uprchla maskovaná v šedém myším kožíšku. Přestrojení jí skutečně dovede až na daleký zámek krále Radovana, kde se nechá zaměstnat v jeho kuchyni jako pomocná děvečka. Princ Radovan je úplně jiný, než zlý Kazisvět. Dokonce by se dalo říci, že je jeho přesným opakem. Jak už asi tušíte, tak nemůže trvat dlouho, aby se tito dva přes všechny překážky nenašli. Princ Radovan tak nejenom může najít svojí životní lásku, ale také zachránit všechny dobré lidi v království princezny Lady a jejího až příliš hodného otce.

Jak už to dopadne to už asi tušíte, ale kvůli tomu se přeci jenom na pohádky nedíváme. Tento příběh nás prostě učarovává dnes i znovu, protože v sobě nese opravdové poselství, které nám má hodně co předat. Pohádku Princezna se zlatou hvězdou z roku 1959 si proto můžete přehrát naprosto pohodlně a zdarma přímo zde z této naší webové stránce. Od srdce vám přejeme ať se dobře bavíte a strávíte u této pohádky příjemný čas sami nebo s rodinou.